VPN (virtualus privatus tinklas) – tai paslauga, kurios pagalba kolegijos darbuotojai ir studentai gali prisijungti prie kolegijos kompiuterių tinklo.

Kai kurios Utenos kolegijos tinklo paslaugos, pavyzdžiui, bibliotekos duomenų bazės, yra pasiekiamos tik iš vietinio kolegijos tinklo, tad VPN yra reikalingas, jei šiomis paslaugomis norite naudotis namie.

Windows

Atsisiųskite ir įdiekite „Cisco AnyConnect“ programą:

Cisco AnyConnect (alternative): Install the AnyConnect app. Tap “Connection” → “Add connection”, then enter vpn.utenos-kolegija.lt as the server address.

Norėdami prisijungti, atidarykite „AnyConnect“ programą, įveskite vpn.utenos-kolegija.lt kaip serverio adresą, ir spauskite „Connect“.

macOS

Atsisiųskite ir įdiekite „Cisco AnyConnect“ programą:

Norėdami prisijungti, atidarykite „AnyConnect“ programą, įveskite vpn.utenos-kolegija.lt kaip serverio adresą, ir spauskite „Connect“.

iOS (iPhone)

Įdiekite Cisco AnyConnect programėlę. Spauskite „Connections“ → „Add connection“, tuomet įveskite vpn.utenos-kolegija.lt kaip serverio adresą. Grįžkite į programėlės pagrindinį meniu ir spauskite „Connect“ jungiklį.

Android

Cisco AnyConnect: Atsisiųskite AnyConnect programėlę. Joje spauskite „Connection“ → „Add connection“ ir įveskite vpn.utenos-kolegija.lt kaip serverio adresą. Grįžkite į programėlės pagrindinį meniu ir spauskite „Connect“ jungiklį.

strongSwan (alternatyva): Įdiekite strongSwan programėlę. Tuomet atsisiųskite VPN profilį, arba pasirinkite „Add VPN profile“ ir įveskite vpn.utenos-kolegija.lt kaip serverio adresą (gateway address).

OpenConnect: Atsisiųskite OpenConnect programėlę (Android 4.x–9.x). Programėlėje paspauskite (+) ir įveskite serverio adresą vpn.utenos-kolegija.lt.

(Cisco AnyConnect yra paprasčiau įdiegti, bet ji neturi galimybės „prisiminti“ vardą ar slaptažodį. Tuo tarpu OpenConnect automatiškai įsimena slaptažodį tolimesniam naudojimui.)

Linux ir BSD

Naudokite openconnect programą (detalesnės instrukcijos) ir prisijunkite prie vpn.utenos-kolegija.lt serverio.